Egy szuper játék margójára. (NBII) Ifjúsági női kézilabda mérkőzés.

Túrkevei VSE - Gyulasport NKFT. 24:36 (11:20)
Vezették: Kiss B. Polgár A.
Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Büntetők: 3/3 ill. 6/6
A mérkőzés alakulása:
10.perc 3:6, 22.perc:9:15. 28.perc: 10:19, 35.perc: 12:23, 42.perc: 16:28, 54.perc: 22:35, 58.perc: 26:36.
Gyulasport NKFT:
Gyetvai D.- Anderlik A.1, Szőke D.7, Szappanos R.7, Csiszér L.1, Boruzs B.9/3, Szabó L.7.
Csere: Hudák D (kapus), Szegedi Sz.2, Ruszkó P. Sebestyén J. Tóth M. Kertes S.1, Gyepes R.1,
Edző: Riczu Antónia

Szabó Leilával megerősített gyulai csapat igazi oroszlánként vetette magát a küzdelembe. Riczu Toni edző kérte a lányokat, hogy tegyék oda magukat úgy a védekezésben, mint a támadásban, hisz nem lehet más cél, mint két vereség után a győzelem kivívása. Ez a kérés értő fülekre talált a lányoknál. A mérkőzés első percétől kezdve a lányok olyan iramot diktáltak, hogy nézők is csak kapkodták a fejüket. Ez a játék benne volt a csapatban, de most kijött. Köszönhető a szemekben csillogó tűznek, akarásnak, bizonyítási vágynak. Az őszi hazai két gólos győzelmet most idegenben tízzel egészítették ki.
Riczu Antónia értékelése:
Első szó köszönet a mutatott játékért. A lányok betartották azt, amit kértem tőluk. Gyors, lüktető játékot produkáltak. Kemény védekezésből, gyors támadást vezettek. Igazi vezéregyéniség volt Szabó Leila. De a többiek is felnőttek a feladathoz. Nem kimélte magát Boruzs Barbi, Szappanos Réka, Szőke Dorka. Remek kapus teljesítményt mutatott Gyetvai Dorina. Külön öröm, hogy a "kicsik" is bizonyítani tudták, hogy éles helyzetben is lehet rájuk számítani

Kisiskolás U10-es kézilabda bajnokság Szeghalmon

Az A csapat a Szeghalom ellen nyert a Gyomaendrőd ellen döntetelent játszott. Mindkét meccsen ügyesen, harcosan védekeztek, majd támadásban is elég jó százalékkal értékesítették a lányok a helyzeteiket!

A B csapatnak először a Békéscsabával, majd a Gyomaendrőddel kellett megmérkőznie. Mindkét ellenfél nagyon erős játékerőt képvisel, mely meg is látszott a mi lányaink teljesítményen. A lányok félve, megilletődve játszottak. Mindkét meccset az ellenfél nyerte.
                                                                                                                                                                                                                                               Dr. Bányainé Szabó Renáta

Infarktus, izgalom, pankráció, győzelem! NBII. bajnoki női kézilabda mérkőzés.

2019. Február 23.

Gyulasport NKFT - Csorvási SK. 28:20 (10:12)
Gyula, 130 néző
Vezették: Molnár János, Szenteszki András
Kiállítás: 2 perc + 1 kizárás (Domokos Semjéni H) 44.percben ill. 4 perc.
Büntetők: 4/3 ill. 0/0
Gyulasport NKFT.:
Borsós E.- Domokos-Semjéni H. (1), Dr.Bányainé Szabó R.(6), Csapó-Kovács H.(3), Pap Zs.(2), Balogh V.(3), Papné Lukoviczki B.(6/4).
Csere: Antal X.(kapus), Radnóti M. Nagy N. Rácz Kl.(1), Szabó L.(6), Zsittnyáné Csiffáry Cs..
Edző: Barna Károly.
Vendégek legjobb lövői: Biró N 5, Valaczkai I.5, Sajben R.3.

Mérkőzés alakulása: 10.perc 2:4, 21.perc 5:8, 26.perc 7:10, 37.perc 14:14, 48. perc 19:15, 57. perc 27:17,
A második félidőben mutatott játék alapján minden játékost nagybetűvel kellene írni. Különösen az ifjúsági korú Szabó Leila beállítása hozott gyökeres fordulatot pozitív irányba.
Két jól felkészített csapat feszült egymásnak. A vendég csorvásiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést. Mindkét csapat elsősorban a védekezésre koncentrált. Ebben az időszakban a vendégek akarata érvényesült. Keménységért egyik csapat sem ment a szomszédba. Igazi presztízsharc folyt a pályán. A kevés lőtt gól is a fentieket támasztja alá. A hazaiakban felrémlett egy esetleges vereség réme. Két gólos vendég előnnyel vonultak az öltözőbe. A második félidőben egy teljesen új felfogású hazai csapat lépett pályára. Védekezésük felkeményedett, több esetben is változtattak a védekezésükön. Ez alaposan megzavarta a vendégeket. A már említett Szabó Leila igazi vezéregyénisége lett a csapatnak. De mindenki odatette magát. Senki nem kímélte testi épségét sem. Ennek eredménye lett Domokos Semjéni Heni piros lapos kiállítása a 44. percben. A kapuban Borsós Erika teljesítménye feljavult, több pazar védéssel borzolta a vendégek idegeit. De ugyanez elmondható a vendégek kapusáról is Mike Marcsiról.
A második félidőben mutatott játék alapján a hazai csapat teljesen megérdemelten győzött és tartotta meg veretlenségét a bajnokság során. .
Várjuk a következő fordulót idegenben a Felfőldi ISE csapata ellen Újkígyóson.

Máthé István

Ifjúsági III. osztályú (NBII) női kézilabda mérkőzés.

2019.02.23.

Gyulasport NKFT. - Csorvási SK. 33:36 (19:18)
Gyula, 50 néző

Vezették: Molnár J. Szenteszki A.
Kiállítás: 10 perc ill. 12 perc
Büntetők: 10/8 ill. 7/5
Hudák D.- Anderlik A.1, Szőke D.5, Csukás O.1, Szappanos R.9, Gyepes R.6/3, Boruzs B 9/5
Csere: Ruszkó P. Szegedi Sz.1, Tóth M.1, Barta R.
Edző: Riczu Antónia.
A Csorvás legjobb lövői: Ivanics D.12/5, Baráth B.9/2, Petrovszki R.6, Kurucz K.5,
A mérkőzés menete: 10 perc 5:6, 16.perc 11:9, 25.perc 16:15, 36.perc 22:22, 50.perc 27:28, 54.perc 33:30,

Mindkét csapat győzelmi reményekkel lépett pályára. Nagy rohanás jellemezte a játékot. A második félidő közepén a hazaiak figyelme lankadt. Több biztos gólhelyzetben hibáztak. Ez még jobban feltüzelte a vendégeket. A 49. perctől egy öt gólos szériát produkáltak. Ezzel el is döntötték a mérkőzés további menetét. A hazaiak csak futottak az eredmény után, de a vendégek a három gólos előnyüket a mérkőzés végéig meg tudták tartani.
Jövő héten Újkígyós ellen javíthatnak a gyulai lányok.

Ifjúsági III. osztályú női kézilabda mérkőzés

Gyulasport NKFT. - Békési NKFT. 51:6 (23:3)
Gyula, 60 néző.
Vezették: Feledi Balázs, Petrovszki Szilárd.
Kiállítás: 0 ill. 10 perc
Büntetők: 9/7 ill. 0/0
Hudák D.- Anderlik A. 8, Szőke D.2, Szappanos R. 4, Tóth M.4, Gyepes R. 10/4, Boruzs B.8/2
Csere: Ruszkó P.2, Szegedi Sz.8!!, Csukás O 3/1, Kertes S.2, Barta R.
Eredmény alakulása: 12.perc 11:1, 15.perc: 15:2, 22.perc: 19:3,
47.perc: 38:5, 58.perc: 47:6.
Ez az a mérkőzés volt, amiről nagyon nehéz tudósítást írni, hogy az ellenfelet ne bántsuk meg. Egy biztos nagyobb ellenállásra számítottunk ellenfelünk részéről. A gyulai csapat átmentette a Bácsalmás ellen a hétvégén mutatott formáját. A két csapat között több osztálybeli különbség mutatkozott meg. Ez nem szabad azonban, hogy a csapatot elvakítsa. De nem is ilyenek a lányok. Helyén tudják kezelni a dolgokat. Az igazi megméretés hétvégén, szombaton a Csorvás ellen lesz.
Ez a mérkőzés jó alkalom volt arra, hogy Riczu Toni a fiatalabb lányokat is kipróbálja éles helyzetben. Nem is éltek vissza a lehetőséggel a játékosok.
Sikerült az őszi eredményt (46:18) is túlszárnyalniuk.
Gratulálok a lányoknak! Csak így tovább!