home

U-9 esek hétvégéje

U9-es együttesünk  az Orosházával és a Békéscsabával üzközött meg a hétvégén.

1. mérkőzés: Békéscsaba- Gyulasport  17 - 11
  • A mérkőzésen ügyesen kezdtek a lányok. Felvettük velük az ütközést, védekezésünk zárt volt. Sikerült megakadályozni a gólszerzést. Köszönhető az előző heti edzőmérkőzésnek, ahol a fiúk ellen játszottunk és gyakorolni tudtuk a zárt védekezést. Támadásban a helyzeteinket jól kialakítottuk, csak a gólra való váltása nem sikerült.

1. mérkőzés: Gyulasport- Orosháza   13 - 14
  • Nehéz mérkőzés volt. Hasonló képességű gyerekek mérték össze a tudásukat. Fej, fej mellett ment a csata. A védekezésünk, támadásunk jó volt. Kiélezett mérkőzésen sajnos egy góllal alul maradtunk. Fejben fáradtunk el az utolsó 5 percben.

1. Mérkőzés: Gyulasport NKFT – Békéscsabai ENKSE 12-6
  • A mérkőzést megint álmosan kezdtük, nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát. Sokáig kellet várni az első gólra. Szerencsére ez a második félidőre elmúlt és odafigyelve, pontosan, kevés hibával játszottunk. Meg is lett az eredménye, biztos győzelemmel zártuk az első mérkőzést.
  1. Mérkőzés: Gyulasport NKFT – Gyomaendrődi NKSE 12-5
  • A Gyomaendrőd gyengébb játékerőt képviselt, így könnyebb volt ez a meccs. Lehetőséget kaptak a fiatalok is, akik ügyesen helyt álltak.

Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia

OSB: nem sikerült a rangadó

ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOKSÁG:

Gyulasport NKft – Szeghalmi NKC 21–31 (8–16)

Gyulasport NKft: Hudák D., Anderlik A. 2, Csukás O. 4, Tóth M., Balázs E. 3, Bicskei B. 12/8, Felczán Cs. Csere: Gyetvai D., Szegedi Sz., Kovalovszki J., Németh Cs., Juhász Zs., Braun D. és Barta R. Vezetőedző: Majorné Horváth Izabella.

Majorné Horváth Izabella csapata bronzérmet jelentő helyről várta a szorosan őt követő ellenfelét. Az összecsapás azért bírt nagy jelentőséggel, mert a bajnokság idei küzdelmei szoros végjátékot hozhatnak, hiszen a tizenkét pontos éllovas után három tízpontos és két nyolcpontos együttes tülekedik.

A várt kemény csata azonban elmaradt, hiszen a vendégek már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Hatalmas lendületüket és kőkemény védekezésüket nem bírta ellensúlyozni a „várvárosi” együttes. A Szeghalom gárdája már a huszadik percben 13–5-ös vezetésre tett szert, így a Belli-tanítványok csak kapaszkodni tudtak az eredmény után.

Mint azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, erre a mérkőzésre nem csak a csapatok, hanem a szép számú közönség is készült. A sok vendégszurkoló hangpárbajt vívott a hazaiakat buzdítókkal.

– Játékosaink nagyon megvoltak illetődve, talán ők ijedtek meg a legjobban a csarnokban uralkodó fergeteges hangulattól.

A találkozó második félidejében már kézbe vették a labdát a gyulai lányok, hiszen csak kettő góllal tudta behúzni a vendég együttes a játékrészt. A sietség azonban hiábavalónak bizonyult, hiszen az első félidőben felhalmozott hátrányt már nem tudta ledolgozni a hazai alakulat.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata tíz gólos vereségével lecsúszott a bajnoki tabella negyedik helyére, ám még így is csak négy pontra áll az listavezető együttestől. Majorné Horváth Izabella együttese a következő körben a Kiskunhalasi UKSC otthonába utazik, hogy a győzelmével a víz felszínén tudjon maradni a bajnoki ráúszás előtt.

(Bimbo Lajos)

U-9 es lányok Szeghalmon szerepeltek

U-9 es csapatunk hétvégén Szeghalmon szerepelt  a következő eredményekkel:

Békéscsaba DKSE - Gyulasport Nonprofit Kft   12-7

Szeghalmi KC – Gyulasport Nonprofit Kft   3-20

Prohászkáné Nemes Szilvia edző beszámolója:

Az első mérkőzés a Békéscsaba ellen volt sajnos az első félidőben megilletődötten játszottunk a helyzetkihasználásunk nagyon rossz volt hiszen 1 gólt sikerült dobnunk 15 perc alatt. A második félidőt dinamikusan kezdtük és a kaput is eltaláltuk. Feltétlen gyakorolnunk kell a kapura lövéseket a két ember közötti dinamikus beszakítást. A védekezésünk jó volt.

A második mérkőzésen a  Szeghalom ellen játszottunk aki gyengébb képességű ,már 15 perc alatt jelentős előnyre tettünk szert. Így a második félidőben a szeghalmi edzővel egyeztetve a fiatalabb játékosaim kaptak lehetőséget akik jól játszottak.

U-10-es lányok hétvégéje Újkígyóson

2017.10.08-án  vasárnap, 2 mérkőzésen lépett pályára U-10 es lány együttesünk Újkígyóson. Bányainé Szabó Renáta lányai” első meccsen a  Békéscsaba NKSE korosztályos csapatával mérkőztek meg az esélyesebb csabaiak igazolták a papírformát 6:1 es félidő után 15:3 ra nyerték meg a meccset.

Második mérkőzésünk 11.00 órakor kezdődött ugyan csak békéscsabai illetőségű Békéscsaba DKSE ellen. Itt 10:3 mas félidő után 14:3 –ra diadalmaskodott a csabai gárda.

A csapat tagjai: Árgyélán Réka, Budai Réka,Gyulai Zsófia Eszter,Kurta Alma Ilona, Leiszt Nóra Kira, Macsári Luca,Poroszka Petra, Szilágyi Dorka, Várkonyi Laura, Zsittnyán Laura Hanna

Edző: Bányainé Szabó Renáta