Kiskőrősi NKSZSE. - Gyulasport NKFT. 29 : 27 (16:16)

Kiállítás: 8 perc ill 8 perc.
Büntető: 11/11 ill. 8/6.

Gyulasport NKFT:
Triffa Zs- Bicskei B.9/4, Felczán Cs.1, BALÁZS E. 3, TÓTH M.4/1, Csukás O.1, ANDERLIK A.5.
Csere: Gyetvai D.( kapus ), Braun D. Kertes Sz. KOVALOVSZKI J. 3. Németh Cs. Szegedi Sz.1.
Edző: Majorné Horváth Izabella.
Az ellenfél legjobb lövői: Poleretczki P. 13, Kun Sz.5.

A vendég gyulaiak támadó játéka érvényesűlt. Három támadás, három akció gól. A hazaiak támadásai büntető dobással végződtek, ami gólokat eredményezett. Kemény összecsapások jellemezték a két csapat játékát. A gyulaiak nehezen eszméltek. Több játékost mintha megrémisztett volna a kemény hazai védekezés. Ennek ellenére a gyulaiak a 18. percben átvették a vezetést.(10:11). Felváltva estek a gólok. Az utolsó gólt a 25. percben büntetőből lőtték a hazaiak és egyenlítettek.
A második félidőben tovább tartott a gólpárbaj. A vendégek egyszer sem vezettek. Egy, két gól hátrányban loholtak az eredmény után. Belli néni a félidő felénél becserélte a fiatal korosztály. Feljavult a védekezés. Különösen Kovalovszki Jana és Szegedi Szimona játéka emelkedett ki. Gyepes Dorina szép védésekkel vétette észre magát. Balázs Enikő, Anderlik Andi mezőny munkája dicsérhető. Tóth Merci védekezése is a jobbak ķözé sorolható
Nagyobb odafigyeléssel ez mérkőzés hozható lett volna.
Előre kell figyelni, hisz vannak még feladatok, amit a csapatnak meg kell oldani.

OSB: Kemény mérkőzés Kiskunmajsán

Kiskunmajsai KC–Gyulasport NKft. 17-20 (8-10)

Gyulasport NKft.: Gyetvai D., Anderlik A. 1, Felczán Cs. 4, Csukás O. 5, Bicskei B.2, Balázs E. 4, Tóth M. 1, Csere: Triffa Zs., Szegedi Sz. 3, Kertes S., Németh Cs. és Kovalovszki J. Edző: Majorné Horváth Izabella.

Mint ahogy azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat különös mérkőzésre készült, de hatványozottan kapta azt, amit előzetesen várt.

A hatodik percben Majorné Horváth Izabellának Szegedi Szimonát kellett lehoznia, aki vérző orral hagyta el a játékteret. Ezt követően Tóth Mercédesz szállt ki a küzdelemből, aki egy bokára mért rúgástól sántítva ült a kispadra. A kézilabda-mérkőzésekhez méltatlan játékvezetés miatt a harc nem csitult, hanem átragadt a nézőkre is, akik obszcén szavakkal illeték a gyulai játékosokat, és a kispadon helyett foglaló technikai személyzetet. A nehézségek ellenére azonban kétgólos vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A második etapban is folytatódott a sporthoz méltatlan közjátékok sora, a 18. percben Majorné Horváth Izabellának mutatták fel a piros lapot, aki emiatt a nézőtérre kényszerült. Helyét Máthé István vette át, aki 17-18-as állásnál időt kért, és rendezte a sorokat.

– Azt kértem a lányoktól, hogy vegyék elő utolsó erőtartalékukat, és harcoljanak, mintha az életük múlna ezen a mérkőzésen.

A vendégek edzője a nézőtérről adta a szakmai tanácsokat, amik kellettek is a csapatnak, hiszen a fürdővárosiak ebben a periódusban három mezőnyjátékossal voltak a pályán. Ennek ellenére a vendégek mindent egy lapra téve védekeztek és támadtak. A végig magas szinten koncentráló gyulai gárda tagjai le tudták győzni a hátráltató körülményeket, így sikerült begyűjteniük zsinórban negyedik győzelmüket.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a második helyen álló riválisát. A Belli-csapatnak a következő körben a listavezető Törökszentmiklósi KE elleni kell bebizonyítania, hogy helye van a bajnokság élvonalában.

(Forrás :Gyulai Hírlap)

U-9 esek hétvégéje

U9-es együttesünk  az Orosházával és a Békéscsabával üzközött meg a hétvégén.

1. mérkőzés: Békéscsaba- Gyulasport  17 - 11
  • A mérkőzésen ügyesen kezdtek a lányok. Felvettük velük az ütközést, védekezésünk zárt volt. Sikerült megakadályozni a gólszerzést. Köszönhető az előző heti edzőmérkőzésnek, ahol a fiúk ellen játszottunk és gyakorolni tudtuk a zárt védekezést. Támadásban a helyzeteinket jól kialakítottuk, csak a gólra való váltása nem sikerült.

1. mérkőzés: Gyulasport- Orosháza   13 - 14
  • Nehéz mérkőzés volt. Hasonló képességű gyerekek mérték össze a tudásukat. Fej, fej mellett ment a csata. A védekezésünk, támadásunk jó volt. Kiélezett mérkőzésen sajnos egy góllal alul maradtunk. Fejben fáradtunk el az utolsó 5 percben.

1. Mérkőzés: Gyulasport NKFT – Békéscsabai ENKSE 12-6
  • A mérkőzést megint álmosan kezdtük, nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát. Sokáig kellet várni az első gólra. Szerencsére ez a második félidőre elmúlt és odafigyelve, pontosan, kevés hibával játszottunk. Meg is lett az eredménye, biztos győzelemmel zártuk az első mérkőzést.
  1. Mérkőzés: Gyulasport NKFT – Gyomaendrődi NKSE 12-5
  • A Gyomaendrőd gyengébb játékerőt képviselt, így könnyebb volt ez a meccs. Lehetőséget kaptak a fiatalok is, akik ügyesen helyt álltak.

Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia

OSB: nem sikerült a rangadó

ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOKSÁG:

Gyulasport NKft – Szeghalmi NKC 21–31 (8–16)

Gyulasport NKft: Hudák D., Anderlik A. 2, Csukás O. 4, Tóth M., Balázs E. 3, Bicskei B. 12/8, Felczán Cs. Csere: Gyetvai D., Szegedi Sz., Kovalovszki J., Németh Cs., Juhász Zs., Braun D. és Barta R. Vezetőedző: Majorné Horváth Izabella.

Majorné Horváth Izabella csapata bronzérmet jelentő helyről várta a szorosan őt követő ellenfelét. Az összecsapás azért bírt nagy jelentőséggel, mert a bajnokság idei küzdelmei szoros végjátékot hozhatnak, hiszen a tizenkét pontos éllovas után három tízpontos és két nyolcpontos együttes tülekedik.

A várt kemény csata azonban elmaradt, hiszen a vendégek már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Hatalmas lendületüket és kőkemény védekezésüket nem bírta ellensúlyozni a „várvárosi” együttes. A Szeghalom gárdája már a huszadik percben 13–5-ös vezetésre tett szert, így a Belli-tanítványok csak kapaszkodni tudtak az eredmény után.

Mint azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, erre a mérkőzésre nem csak a csapatok, hanem a szép számú közönség is készült. A sok vendégszurkoló hangpárbajt vívott a hazaiakat buzdítókkal.

– Játékosaink nagyon megvoltak illetődve, talán ők ijedtek meg a legjobban a csarnokban uralkodó fergeteges hangulattól.

A találkozó második félidejében már kézbe vették a labdát a gyulai lányok, hiszen csak kettő góllal tudta behúzni a vendég együttes a játékrészt. A sietség azonban hiábavalónak bizonyult, hiszen az első félidőben felhalmozott hátrányt már nem tudta ledolgozni a hazai alakulat.

A Gyulasport NKft. serdülőcsapata tíz gólos vereségével lecsúszott a bajnoki tabella negyedik helyére, ám még így is csak négy pontra áll az listavezető együttestől. Majorné Horváth Izabella együttese a következő körben a Kiskunhalasi UKSC otthonába utazik, hogy a győzelmével a víz felszínén tudjon maradni a bajnoki ráúszás előtt.