Vezette :Serföző Krisztián, Serföző Zsolt.
Ifjúsági : Varga M. Nagy I. 4, Szőke D. 7, Szappanos R. 3, GYEPES R. 9, SZABÓ L. 9, Boruzs B. 4.
Csere : Hudák D. (kapus ), Balázs E. 1, TÓTH M. 2, Bicskei B. 1,
Edző : Barna Károly.
Felnőttek :
BORSÓS E. - Nagy N, Nagy I, Radnóti M. 4, Csapó H. 4, BUZÁSI O. 6, Nagy C. 5,
Csere : Nagy B. (kapus), Rácz Kl. 2, Szőke D. 1/1. Komlósi Cs. SZABÓ L. 7, ASZTALOS A. 4, Gyepes R. CSIFFÁRY CS. 3, Boruzs B.
Edző: Barna Károly.
Felfőldi SE legjobb lövői :
Ifjúsági : Biri A. 9/7, Aradszki M. 5/1.
Felnőtt : Markos M. 16 /13.

Mindkét gyulai csapat nagy, nagy fogadkozással készült a mai megmérettetésre. Az ifik a további jó szereplésben bíztak, a felnőttek pedig az első pont, pontok megszerzésében. Minden idegszálukkal erre koncentráltak.  Hamar kiderült, hogy komolyan gondolták mindezt. Keményen védekeztek, gyorsan támadtak. A mai napon a gyulaiak bizonyították, hogy komolyan gondolták fogadalmukat. Védekezésükben még be, be csúszott hiba, de támadásaik látványosak és eredmenyesek voltak. A játék képe nagyott változott pozitív irányba az első félidő 18. percében beállított Szabó Leila játékával aki tarthatatlan volt.  Mindkét csapatunk rászolgált a győzelemre a nagyott küzdött ellenfeleikkel szemben. Gratulálunk a Felfőldi ISE. csapatának. De ma mindkét csapatunk jobb volt náluk.

A felnőttnek nem megy ,az ifi viszont szárnyal a bajnokságban

NBII bajnoki női kézilabda mérkőzések.

Most formabontó leszek. A kicsikkel kezdem, azaz az ifjúsági csapattal. Nem érdemtelenül. És felkiáltó jel nekik szól!
Részleteiben:
Gyomaendrőd Ligetfürdő NKSE. - Gyulasport NKFT. 18:41 (12:14)
Gyomaendrőd, 50 néző
Vezette: Somodi Gábor, Újhelyi Balázs.
Kiállítás: 6 perc ill. 2 perc.
Büntető: 5/3 ill. 9/9

Gyulasport NKFT:
VARGA M.- NAGY I. 4, SZŐKE D. 5, SZAPPANOS R. GYEPES R.7/2, BORUZS B.10, SZABÓ L. 12/5
Csere: HUDÁK D. (kapus), TÓTH M.3/2. BICSKEI B.
Edző: Barna Károly:
Le a kalappal az ifjú kézilabdásaink előtt. Egy kapus és két mezőnyjátékos cserével felálló gyulaiak végig nagy lelkesedéssel és gyors játékkal rukkoltak elő, annak ellenére, hogy tudták a felnőtt mérkőzésre is nevezve lesznek. Külön kiemelni nem lehet senkit. Nagyszerű kapusteljesítmény mellett, ötletes támadó játékkal lepték meg a hazaiakat. A lelkes gyomaendrődi csapat is küzdött, támadásaik az első félidőben rendre góllal fejeződtek be. Így szoros eredmény alakult ki a félidő végére. A második félidőre Barna Károly edző védekezésben stílust váltott csapatával. Ez megzavarta a hazaiak támadó játékát. Támadásainkban pedig hagyta játékosai kreatív, ötletes játékát.
Fiatal csapatunk ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Felnőttek:
Gyomaendrődi Ligetfürdő NKSE. - Gyulasport NKFT. 27:22 (12:10)
Gyomaendrőd, 100 néző
Vezette: Somodi, Újhelyi
Kiállítás: 8 perc ill. 12 perc.
Büntető: 9/7 ill. 5/5
NAGY B.- Nagy N. 2, Rácz Kl.5. Szőke D.1, Radnóti M.2, Csapó H. 4, Buzási O.1,
Csere: Borsós (kapus), Nagy I. Komlósi Cs. Szappanos R. Szabó L. 2, Nagy C.2, Gyepes R. CSIFFÁRY CS. 3, Boruzs B.

Pont, vagy pontok szerzésének reményében utazott a gyulai csapat Gyomaendrődre. De az eredmény ismeretében látszik, hogy ezen a hétvégén sem sikerült a pontszerzés. Egyénileg jól képzett játékosokból áll a gyulai csapat. Ezért állunk érthetetlenül a sorozatos kudarcok mellett. Sok, sok kérdés merül fel a külső szemlélődőben.( Már ha én annak számítok?) Valami, vagy valaki hiányzik a csapatból. Ennek megválaszolására a helyes választ magunknak ( játékosokat és szakvezetőket is beleértve) kell megadni. Szerintem tudjuk is a választ. De akkor miért? Miért? Miért? Még időben vagyunk, hogy korrigáljunk ezen a negatív mérlegen. Gondolom többünknek van álmatlan éjszakája. De egyszer csak fogunk frissen ébredni.

(Máthé István tudosítása)

Felemás szezonkezdet

NBII. női kézilabda bajnokság első fordulójában az idei bajnokságra átszervezett gyulai csapat mindjárt az első fordulóban kikapta a tavalyi bajnokságot megnyert szarvasi együttest. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy a rutin találkozott a fiatalsággal. Hisz a gyulai csapat a legfiatalabb átlagéletkorú a csoportban. Taktikájukat is erre építette a csapat edzője Barna Károly. Gyors, rohanó, stilus gyakorlásával készült a megméretésre.
A betörésekre koncentrálva, lábon megverve kellett volna a támadásokat befejezni a súlyban és magasságban is erősebb hazai csapat ellen. A szarvasi csapat a tavalyi bajnokság játékát nyújtva verte meg a megszeppent, kishitű gyulai csapatot. A vendég gyulaiak sok, sok technikai hibával játszottak. Ami viszont pozitívumként volt jelen és biztató a jövőre nézve, hogy a pályára lépő fiatalok nem vallottak szégyent. Küzdöttek, harcoltak."- mondta mindezt Barna Károly edző.

Ez egy jókor érkezett kijózanító pofon volt. A jó képességű játékosokból álló gyulai csapat még sok, sok sikert érhet el, ha nagyon gyorsan elfelejtik ezt a mai napot és az előttük álló mérkőzésekre koncentrálva készülnek.

Szarvasi NKC. - Gyulasport NKFT. 32:18 (13:6)
Szarvas, 100 néző
Vezette: Csige, Körmendi
Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc
Büntetők: 8/6 ill. 4/3

Borsós- Nagy N. Rácz Kl.3/2, Radnóti M. 3, Csapó H. 3, Nagy C.1, Neller I.
Csere: Nagy B.(kapus), Buzási O.1, Asztalos A.2, Csiffáry Cs.1, Komlósi Cs. Nagy I. Gyepes R.1, Szabó L.3/1, Rokszin R.

A szarvasi csapat legjobb lövői: Balogh V. 7, Hajdú A. 6, Semjéni H. 5,Mester Zs.4,Szabó T. 3,

Az ifjúsági csapatunk (junior korcsoport megszűnt) is ránk ijesztett az első félidőben. Nem találták a helyüket. Semmi tervszerűség nem volt a játékukban, pedig edzőjük nagy hangerővel igencsak vezényelte a csapatot. Így nem volt véletlen a hazai fiatalok 14:13-as vezetése. A második félidőre ugyanazok a játékosok, ugyanabban a mezben vonultak ki az öltözőből, mint akik az elsőben is pályára léptek. Csak valahogy mégis mások, harcosabbak, gyorsabbak voltak és nem utolsósorban tudatosabban kézilabdáztak. Ennek meg is lett az eredménye. A második félidő 11 percében már a vendégek vezettek négy góllal, amit a mérkőzés végéig meg is tartottak, beállítva a 27:32 végeredményt.

Elkészült a menetrend

Elkészült a Nb2 délkeleti régiójának csoportbeosztása melyben  Gyulasport NKFT felnőtt és junior csapata érdekelt.

A Gyula (FELNőTT) meccsei  a következő napokon lesznek ,az ifjúságiak  a felnőtt  meccsek  előtt  2 órával kerülnek megrendezésre:

1. szeptember 16. szombat

17:00  Szarvas – Gyulasport NKT.

1. szeptember 23. szombat

18:00 Gyulasport NKFT. – Lajosmizse UKC

1. október 8. vasárnap

16:00 Gyomaendrődi NKSE – Gyulasport NKT.

1. november 19. vasárnap

11:00  Békéscsabai NKSE II. - Gyulasport NKFT.

1. november 25. szombat

18:00 Gyulasport NKFT. -  FKSE Algyő

1. december 3. vasárnap

17:00 Szolnoki  KCSE - Gyulasport NKFT

Első tesztmeccset játszotta a felnőtt

Felkészülési női kézilabda mérkőzés.
Gyulasport NKFT.(NBII.) - Felfőldi ISE. Újkígyós (NBII.) 31 : 26 (16:9)
Gyula, 50 néző
Vezette: Kiu Gábor, Kiu Tamás.
Kiállítás: 6 perc ill. 6 perc.
Büntetők: 4/4 ill. 4/3

Nagy B- Asztalos A. 5, Csapó H.4/2, Nagy C. 4, Nagy I. Nagy N.10/1, Rácz KL.3/1
Csere: Borsos E.(kapus)-Buzási O.1, Csiffáry Cs.1, Komlósi Cs. Rokszin R. Szőke D.1,Bozó A.2, Gyepes R.

Felfőldi ISE. legjobb dobói: Kné. Márton R.7, Bakonyi D.6/2, Aradszki M. 4, Almási R.3/2,

Barna Károly elmondása szerint a gyulai csapat még a felkészülés elején jár. Első rendĹą cél ezeken a mérkőzéseken az új játékosok és az alsóbb korcsoportból érkezett játékosok beépítése a csapatba. Egy egy megmozduláson még látszott az összeszokottság hiánya, de egyes játékelemekben már látszottak az edzéseken begyakoroltak. Fő hangsúlyt kapott a védelem megerősítése és az ebből való gyors indítás. Ez az edzőmérkőzés is igazolta, hogy az újonnan érkezett játékosok hamar beépülnek a csapatba, hisz nem ismeretlenül érkeztek Gyulára. Buzási Orsi, Bozó Anna visszatérő, míg Nagy Cintia ellenfélként sokat játszott a gyulai csapat ellen. Sajnos Radnóti Mariann és Neller Ivett munkahelyi elfoglaltság, miatt nem tudtak bemutatkozni. Az első éves ifjúsági játékosok közül Gyepes Rita kapott helyett a csapatban. Ezen kívül még külön említést érdemel, hogy a felsoroltakon felül még 4 fő ifjúsági korú játékos kapott játék lehetőséget a csapatépítés jegyében.
Mindenesetre ez a mérkőzés jól szolgálta azt a törekvést, hogy felmérjük, hogy hol tartunk és miket kell még elvégeznünk.
Az ellenfelünk is minden tekintetben megfelelt, hogy egy hajtós, kemény mérkőzés alakuljon ki a pályán.
Következő felnőtt megmérettetés augusztus 27-én lesz a négycsapatos AQUA Kupa keretében, ami szintén Gyulán kerül megrendezésre.