home

Egy csatát elvesztettünk, de a háborúnak még nincs vége! NBII. bajnoki női kézilabda mérkőzés.

Hódmezővásárhelyi LKC. - Gyulasport NKFT. 40:26 (21:12)

Hódmezővásárhely, 300 néző.
Vezették: Sándor György, Szabó Balázs.
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc-
Büntetők: 10/10!! ill. 4/3
Gyulasport NKFT:
Borsós E.- Csapó-Kovács H.5, Rácz Kl.3, Papné Lukoviczki B.5/3, Pap Zs.7, Balogh V.2, Dr.Bányainé Szabó R.
Csere: Antal X.(kapus), Nagy N. Radnóti M.1, Szabó L.2, Zsittnyáné Csiffáry Cs. 1, Domokos Semjéni H.
Edző: Barna Károly.
A hazai csapat legjobb lövői: Szabó P. 10, Nagy E.7, Bagi K.7, Török G.6,Lukács N.5.
A mérkőzés alakulása: 7.perc: 1:4, 15.perc: 7/7, 19.perc: 11:8, 24.perc: 16:10. 27.perc: 18:12, 41.perc: 27:17!! 47.perc: 33:18, 55.perc: 38:22,
Az előző napi edzésen a gyulai lányok nagy elszántsággal készültek a mai napi megmérettetésre. De többen lenyilatkozták, már, ha mérkőzésre gondolnak görcsbe rándul a gyomruk. Barna Károly edző igyekezett a lányokról levenni a felelősség terhét, azzal hogy veszteni valójuk az ellenfelünknek van. Azt a játékot kell játszani amit tudnak és ahogyan szokták azt.
Úgy is indult a mérkőzés, ahogy azt várni lehetett. A hetedik percben már lányaink 4:1-re vezettek. De ekkor valami megpattant a csapatban. Talán előjött az előző napi drukk, vagy megijedtek attól, hogy fogják e végig bírni ezt a tempót. Az igaz, hogy a vásárhelyi lányok fiatalságukat és gyorsaságukat jól kamatoztatták. Közönségük fergeteges biztatása mellett fokozatosan elhúztak a vendég gyulai csapattól. Végig nagy erővel támadtak. Állva hagyták a gyulai csapatot. Minden tekintetben felülmúlták a vendégeket.
A gyulai lányok akarásával nem volt baj, de semmi nem sikerült nekik. Támadó játékuk pontatlanok voltak, védekezésük nem a tőlük megszokott keménységű volt. Több esetben mint kés a vajban úgy járták át őket.
Még három forduló hátra van a bajnokságból. Pontot már nem szabad veszteni és akkor meg van a bajnoki cím.
Gratulálunk a hódmezővásárhelyi csapatnak, hisz ma minden csapatrészükben felülmúlták a gyulaiakat és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.
A mai vereség ellenére a gyulai csapat továbbra is az élen van, igaz már csak két pont előnnyel a Vásárhellyel szemben.
A szép számú gyulai szurkolók a vereség ellenére is megtapsolták a gyulai csapat tagjait. Ezzel is elismerve az egész évi teljesítményüket.
Hajrá Gyula, hajrá lányok! Fel a fejjel, semmi nincs elveszve. Barna Károly szavaival élve, egy csatát elvesztettünk, de a háborút még nem! Van még bizonyítási lehetőség, hogy mi vagyunk a legjobbak.

Máthé István

NBII. bajnoki felnőtt női kézilabda mérkőzés

NBII. bajnoki felnőtt női kézilabda mérkőzés.
PC.Trade Szeged KKSE U22. - Gyulasport NKFT. 31:33 (16:13)
Szeged, 50 néző
Vezették:Csanádi Arnold, Polgár András
Kiállítás: 6 ill. 4 perc.
Büntetők: 8/8 ill. 5/5

Borsós E.- Rácz Kl.5, Dr.Bányainé Szabó R.9, Csapó-Kovács H.2, Balogh V.2, Papné Lukoviczki B.11/5, Pap Zs.3.
Csere:
Antal X.(kapus), Szabó L.1,Nagy N.
Edző: Barna Károly
A hazaiak legjobb lövői: Kovács Sz.9/8, Csécsei N.4, Szöllősi Zs.4.
A mérkőzés alakulása: 5.perc: 2:1, 10.perc: 2:4, 15.perc: 5:8, 20.perc: 9:9, 26.perc:12:10, 29.perc: 14:11, 30. perc:16:13, 34. perc: 16:16, 42. perc: 21:21, 48. perc: 23:25!! 50. perc: 23:27, 54. perc: 28:28!!!! 58. perc: 28:30, 60. perc: 30:33.
A lelkes szurkolókkal támogatott, két mezőny-és egy kapuscserével felálló gyulai csapat az esélyesség terhével lépett pályára. Sajnos az esélyesség őket bénította, míg a szegedi fiatalok gyors, ötletes játékkal lepték meg a vendégeket. Sok technikai hibával, pontatlan lövésekkel, lukas védekezéssel játszottak a gyulai csapat tagjai az első félidőben és hoztak infarktus közeli állapotot a szurkolókban és agyvérzés közeli állapotot az edzőben. Igazi pokol volt!
De a csapat azért CSAPAT, hogy bármilyen helyzetből fel tudjanak állni. A második félidőre egymást tüzelve, nagy elszántsággal az arcokon léptek pályára. Régen látott hévvel védekezett és támadott a gyulai csapat.Lukoviczki Beának és Szabó Reninek a legkritikusabb helyzetekben nem remegett meg a kezük, Borsós Erika remek védéseivel a mérkőzés ebben a szakaszában életben tartották a győzelem reményét. A második félidőben mutatott játék alapján, ahogy egyik szurkolónk fogalmazott, teljesen megérdemelten tettük a gépkocsiba a két pontot és hozzuk haza.
Barna Károly edző nyilatkozata:
Sírtam és nevettem. A végén boldog voltam. Az első félidőben mutatott játék nagyon elkeserített. De bíztam a lányokban, hisz ismerem őket és tudom, hogy mire képesek. Bebizonyították, hogy mindenhonnan fel tudnak állni. Ezt bizonyították a második félidőben. Köszönöm a lányoknak ezt a hozzáállást és gratulálok nekik. Köszönet azon szurkolóknak, aki elkísérték a csapatot és lelkes szurkolásukkal hozzájárultak a csapat győzelméhez és ezáltal megszereztük sorozatban a 18. győzelmünket.

Máthé Isvtán

Ifjúsági III. o. bajnoki női kézilabda mérkőzés:

2019.04.07.

Szeged

Szeged KKSE II.- Gyulasport NKFT. 32:28.

NBII. bajnoki női kézilabda mérkőzés

Gyulasport NKFT. - Gyomaendrődi NKSE 34 : 24 (14:10)

Gyula, 180 néző.
Vezették: Kiss Sándor, Petrovszki Szilárd.
Kiállítások: 10 perc ill. 8 perc.
Büntető: 3/3, ill. 6/5
Gyulasport:
Borsós E.- Rácz Kl.1, Dr. Bányainé Szabó R.5, Csapó-Kovács H.3, Balogh V.4,Pappné Lukoviczki B.10/3, Pap Zs.5.
Csere: Antal X-(kapus), Nagy N.1, Radnóti M.1, Zsittnyáné Csiffáry Cs., Szabó L.4, Domokos- Semjéni H.
Vendég csapat legjobb lövői: Szűcs B. 7, Farkasinszki Z.4/4, Farkaszinszki M.4, Fekécs Fr.4.

A mérkőzés alakulása:
7.perc:5:1, 14.perc:8:4, 19.perc:9:8, 29.perc:14:9, 34.perc:18:12, 41.perc:20:15, 49.perc:28:18!!, 53.perc:30:19, 58.perc:33:23.

A gyulai csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést. Hamar négy gólos előnyre tett szert. Mindkét csapat nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre. Ez látszott a gólok számában is. Az első félidő közepére a hazaiak védekezése fellazult és ez azt eredményezte, hogy a vendégek feljöttek egy gólra (9:8). De az edzői időkérés rendet tett a fejekben és megkezdődött a hazai csapat elszakadása a vendégektől. Az első félidőben végig pariban volt a gyors labdákkal operáló vendég csapat. A második félidőre egy feltüzelt gyulai csapat vonult ki a pályára és kegyelmet nem adva kézilabdázott. Innentől csak a gólkülönbség volt kérdéses. A 49. percben elérték a tíz közti különbséget, amit a mérkőzés végéig meg is tudtak tartani.
Ezzel a győzelemmel a hazai gyulaiak megerősítették pozíciójukat a tabella élén és legrosszabb esetben is második helynél lejjebb már nem végezhetnek.

Hajrá Gyulasport! Hajrá Gyula!

III.o. női ifjúsági bajnoki mérkőzés

Gyulasport NKFT. - Gyomaendrődi NKSC. 33:38 (16:19).

Gyula, 50 néző
Vezették: Kiss Sándor, Petrovszki Szilárd
Kiállítások: 12 perc ill. 6 perc
Büntetők: 10/7 ill. 4/2
Gyulasport : Gyetvai D.- Szőke D.5, Szappanos R.4, Tóth M.2, Csiszér L.5/2, Gyepes R.2/1, Boruzs B.9/3
Csere: Hudák (kapus), Anderlik A.1, Szegedi Sz.4, Ruszkó P. Sebestyén J.Kertes S.1, Barta R.
Edző: Riczu Antónia.

A mérkőzés alakulása: 2.perc: 2:0, 4.perc:2:3, 7 perc:3:6!!, 17.perc:8:13, 25.perc:12:13, 28.perc 15:16, 30.perc: 15:19!!!! 40.perc:22:27, 50.perc: 28:30!! 55.perc: 31:33!! 57.perc: 31:36!!!!!!!
A vendég csapat legjobb lövői: Ács O.13, Kereki N.7/1, Kövesy L.6/1

A gyulai csapat hazai pályán a szezon legrosszabb játékát mutatta. Semmi ötlet. Rengeteg labdaeladás. Koncentráltság hiánya jellemezte a lányok játékát. A harminchárom lőtt góllal mérkőzést lehet nyerni. De a védekezés hiányosságai miatt sok gólt kapott a hazai csapat. A gyulai lányoknak a mérkőzés nagyon jól indult, hisz a második percben Boruzs Barbi és Csiszér Laura góljaival már 2:0-ra vezettek. Innen viszont megtorpantak, ami kitartott a mérkőzés végéig. Igaz fellángolásai voltak a hazai lányoknak, de ez csak az ellenfél megközelítéséhez volt elég.