Szarvasi NKK. - Gyulasport NKFT. 25:34 (10:18).
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc
Büntetők: 0/0 ill. 7/7
Gyulasport NKFT:
Borsós E.(1)- Domokos- Semjéni H.(3), Dr, Bányainé Szabó R. (6), Csapó-Kovács H.(10/3), Pap Zs.(2/1), Szabó L.(1), Pappné Lukoviczki B.(7/3)
Csere: Antal X. Varga M.(kapusok), Radnóti M.(2), Szappanos R. Zsittnyánné Csiffáry Cs.(2)
Edző: Barna Károly.
Mérkőzés alakulása: 10.perc 0:8, 20.perc 5:10, 27.perc 8:16, 40.perc 16:21, 50.perc 20:25, 58.perc 23:33.

Villámrajtot vett a vendég gyulai csapat. Állva hagyta a meglepett szarvasiakat. Ennek eredménye a 11.percben a 8:0-ás gyulai vezetés. A hazai csapatban Raffay-Such Tami tartotta a lelket Első góljukat a 12,percben szerezték. innen csak futottak az eredmény után, de négy gólnál jobban nem tudták megközelíteniük ellenfelüket. A vendégek keményen, de sportszerűen védekeztek. Ezt mutatja a nulla megítélt büntető és a két perces kiállítás száma. A gyulai lányokat fűtötte a visszavágás vágya az elmúlt bajnokságokban elszenvedett vereségekért. Nem utolsó sorban nem akartak a cél előtt elbukni. Az őszi szezon minden mérkőzését megnyerték és pontveszteség nélkül lettek őszi bajnokok.Ezzel olyan dolgot csináltak, amit ezelőtt még gyulai női kézilabda csapat nem csinált.
Jelenleg a csapat és edzője nagyon együtt van. Ez az együttműködés biztató a 2019. február 17-én kezdődő tavaszi rajthoz.

Hajrá Gyula!

Megállíthatatlan a Barna csapat

NBII. bajnoki női kézilabda mérkőzés:
Gyulasport NKFT. - Hódmezővásárhelyi LKC. 26:24 (13:13)
Gyula, 300 néző!
Vezették: Szakállas Alex, Varasdi Levente Zoltán.
Kiállítás: 12 perc + 1 kizárás (Csapó-Kovács H 60.perc) ill. 6 perc
Büntető dobások: 5/4 ill. 4/3.
BORSÓS E.- DR. BÁNYAINÉ SZABÓ R. (4), CSAPÓ-KOVÁCS H.(4/2), DOMOKOS SEMJÉNI H. (4), PAP ZS.(3), PAPNÉ LUKOVICZKI B.(5/2), SZABÓ L.(3).
Csere: ANTAL X. VARGA M.(kapusok), RADNÓTI M.(2), ZSITTNYÁNNÉ CSIFFÁRY CS, SZAPPANOS R.
Edző: BARNA KÁROLY.
Vendégcsapat legjobb lövői: Nagy E.(7/2), Lukács N.(5), Török G.(4)
Eredmény alakulása: 12.perc 3:5, 25.perc 10:7, 29. perc 12:11, 38.perc 16:18, 44.perc 18:20, 49.perc 20:22, 54.perc 24:22, 59.perc 25:24.

Nagy érdeklődés mellett a két veretlen csapat találkozója igazi hírverése volt a kézilabda sport csodálatos játékának. Mindkét csapat nyerni szeretett volna, folytatni az eddigi veretlenségi sorozatát. Minkét csapat nyílt sisakkal küzdött. Nem véletlenül ez a két csapat áll a tabella első-második helyén. A két kapus parádézott. A gyors lábú vendégek a mérkőzés elején néha összekócolták a hazai védőket. De az erő és rutin, mint a korábbi mérkőzéseken, most is felülkerekedett.
A gyulai csapat tagjai megmutatták, ha a szív a helyén van és az akarással párosul , más eredmény nem születhet csak a győzelem.
Az osztályt magasan túlszárnyaló mérkőzésen, amelyen igazi partnerek voltak a vendég hódmezővásárhelyiek is, a kilátó nézők igen csak jól szórakoztak.
A gyulai sportcsarnok ilyen hangulatot régen látott, hallott. Hála és köszönet a kilátogató vendég és hazai szurkolóknak.
Jövő héten jöhet a gyulai csapat számára az
őszi szezon utolsó mérkőzése Szarvas vendégeként.
Szép volt lányok!
Hajrá Gyula!!!!

III. osztályú (NBII) női ifjúsági bajnoki kézilabda mérkőzés

Gyulasport NKFT. - Köröstarcsai DSE. 40:27 (22:14)
Gyula, 80 néző
Vezették: Mag Bianka, Nagy Bianka
Kiállítás: 2 perc, ill. 2 perc
Büntető dobások: 7/4, ill. 4/2
Bere K.- ANDERLIK A.(9), SZŐKE D.(6), CSISZÉR L.(10/3)Szappanos R.(3),TótH M.(1),Braun D.(1)
Csere: Hudák D.(kapus), Ruszkó P.(1), SZEGEDI SZ.(5/1),SEBESTYÉN J.(2), Kertes S.(1), Barta R.(1)
Edző: Riczu Antónia.
Nehezen, döcögősen kezdett a gyulai csapat. A mérkőzés elején alaposan ráijesztettek a vendégek a hazaiakra, hisz az ötödik percben 3:1-re vezettek. A nagyobb különbség a huszadik percben kezdett kialakulni (13:8). De még mindig döcögött a gépezett. Sok eladott labda, pontatlan lövések jellemezték játékukat. A második félidőben megmutatkozott a nagyobb tudás a hazaiak javára. Nagyobb koncentrációval akár nagyobb különbségű is lehetett volna az eredmény.

Jövő héten Szarvas vendégeként lépnek pályára a gyulai fiatalok.

A Békéscsaba II

NBII. bajnoki felnőtt női kézilabda mérkőzés.

Eubility Group Békéscsabai ENKSE II. - Gyulasport NKFT. 22:33 (14:16)

Békéscsaba, 80 néző
Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka,
Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc
Büntető: 4/3 ill. 4/4.
BORSÓS E.- Dr.BÁNYAINÉ SZABÓ R.(10), Radnóti M.(2), Pap Zs.(3), PAPNÉ-LUKOVICZKI B.(10/4), Csapó-Kovács H.(1), Buzási O.(1).
Csere: Antal X, Varga M.(kapusok)- Rácz Kl.(1), DOMOKOS-SEMJÉNI H.(5),Szappanos R. Boruzs B. Csiffáry Cs.
Békéscsaba legjobb lövői: Ekker G.(5), Török Cs.(3)
A jó erő hírében álló NBI-es békéscsabai csapat utánpótlás csapatához látogattak a gyulai kézilabdás lányok. Már a bemelegítéskor látszott, hogy nem lesz egy egyszerű mérkőzés. Nem lesz egy sétagalopp. A gyulai csapatnak egyből vágtára kellett kapcsolnia, hogy a fiatal, tüzes békéscsabai lányok meg ne lepjék őket.
Mindjárt a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Pap Zsófi és Radnóti Mariann góljaival már a második percben kettő nullra vezettek a vendégek. A csabai lányok csak futottak az eredmény után. Szó szerint futottak. Egy percre sem engedték a gyulaiakat lélegzetthez jutni. Ennek köszönhető az első félidő szoros eredménye. Aztán a második félidő elején egy 6:2-es szériát produkálva meg is pecsételték a csabai lányok sorsát. Az iramot tovább fokozták, amelynek eredménye az 52.percben beállt 10 gólos különbség, amelyet a mérkőzés végéig 11-re növeltek.
A kapuban Borsós Erika pazar napot fogott ki. Védéseivel megbénította az ellenfél lövőit és ámultba ejtette a közönséget.
A mezőnyben Papné Lukoviczki Bea, Dr.Bányainé Szabó Rena kiválóan éltek a lehetőséggel és ketten 20 gólt lőttek. Buzási Orsi is, amíg meg nem sérült, a két kihagyott helyzet ellenére, nagyon hasznos tagja volt a csapatnak.
Régen látott jó mérkőzés volt. A 10 gól különbség ellenére a fiatal békéscsabai lányok nem játszottak alárendelt szerepet.
Barna Károly edző: Első mondat a gratulációé. Szép volt lányok! Végrehajtottátok azt, amit kértem tőletek. Betartottátok a gyakoroltakat. Szép jövő előtt állunk!
Ez szép munka volt lányok! Gratulálok!

5 forduló után a NB II. Dk-csoport tabellája:

1.       Gyulasport NKFT   5     5     0     0     180     122     58     10 p

2.       Hódmezővásárhelyi LKC   4     4     0     0     122     81     41     8 p

3.       K. Szeged SE   4     3     0     1     124     113     11     6 p

4.       Csorvási SK   4     3     0     1     110     107     3     6 p

5.       Szarvasi NKK   4     2     0     2     121     109     12     4 p

6.       Bácsalmási PVSE   4     2     0     2     120     111     9     4 p

7.       Mezőtúri AFC - Syngenta   4     2     0     2     99     94     5     4 p

8.       EUbility G-Békéscsab U21   4     2     0     2     117     125     -8     4 p

9.       PC Trade Szeged KKSE U22   4     1     0     3     106     121     -15     2

10.       Felföldi István SE   4     1     0     3     110     130     -20     2 p

11.       Gyomaendrődi NKSE   4     0     0     4     107     122     -15     0 p

12.       Makói KC   5     0     0     5     85     166     -81     0

A nyolcadikat is behúzták a lányok

laughing

Gyulasport NKFT. - Mezőtúri AFC. Syngenta 30:24 (17:12)
Gyula, 130 néző
Vezették: Horváth Zoltán, Simó András
Kiállítás: 2 perc ill. 4 perc
Büntetők: 2/1 ill. 6/6
BORSÓS E.- DOMOKOS- SEMJÉNI H.(5), DR.BÁNYAINÉ SZABÓ R.(8), CSAPÓ- KOVÁCS H.(9/1), Pap Zs. SZABÓ L.(3),Pappné Lukoviczki B(3)
Csere: Antal X. Varga M.(kapusok), Csiffáry Cs. (1), Radnóti M.(1), Szappanos R.
Mezőtúr legjobb lövői: Négyesi T.(7/2), Jakab H. (6/3), Gábor E.(5).
Mérkőzés alakulása:
13.perc 5:5, 20.perc 10:7, 24.perc 13:12, 40.perc 21:18, 56.perc 26:24.
Nehéz mérkőzés előtt állt a gyulai csapat. Négy standard játékos sérülése, egy játékos munkahelyi elfoglaltság miatt nem volt tervezhető a mai mérkőzésre. Két mezőny csere állt Barna Károly rendelkezésére. Az utolsó pillanatban,közvetlen a mérkőzést kezdő sípszó előtt futott be Radnóti Mariann, akinek munkahelye talált megoldást, hogy a mai mérkőzésen részt vehessen. Így már három!! csere állt az edző rendelkezésére.
A vendég csapat a táblázaton elfoglalt helyezésük is eleve teljes figyelmet, odaadást igényelte a hazai csapattól, hogy ez a jó sorozat ne szakadjon meg. Végig küzdelmes, izgalmas mérkőzést a sok hibával, de nagy akarással játszó gyulaiak megérdemelten nyerték meg.
A szoros mérkőzést jól példázza, hogy a 24. percben csak 13:12 volt eredmény a hazaiak javára. A vendégek küzdelmét bizonyítja, hogy a 42. az 51. az 56. percben is fel tudtak zárkózni kettőre. A végjáték a gyulaiaknak sikerült jobban. Zsinórban négy gólt lőttek és alakították ki a hat gólos különbségű győzelmet.
Barna Károly:
Minden dicséret megilleti a lányokat. Az előforduló sok hibát nagy akarással kompenzálták a játékosok. Azok a hibák, amik akadtak, kijavíthatóak. Három őszi mérkőzés vár még ránk. Ebből kettő hazai pályán (Szeged KKSE. Hmvhely), egy Szarvas ellen idegenben. Bízunk benne, hogy sérültjeink felépülnek és rendelkezésünkre fognak állni mindkét csapat számára.