home

Újabb siker a szomszédvári rangadón

Vannak dolgok, amire az ember szívesen visszaemlékszik, még ha az többszöri újraélesztéssel is jár. Ilyen volt a tegnap lejátszott Gyulasport NKFT. - Eubility Group Békéscsaba U21. NBII. női bajnoki kézilabda mérkőzés. Mivel túléltem, jöhet az általam tapasztaltak rögzítése, megspékelve az ifjúságiak mérkőzésével.
Hétméteresek: 5/5 ill. 8/5
VARGA M.- Nagy I.4, Bicskei B-1(1), Szappanos R.2, GYEPES R.9, BORUZS B.10(4), Szabó L.8,
Csere:
Hudák D(kapus), Anderlik A. BALÁZS E.1, Tóth M.
Edző:Barna Károly.
Vendég csapat legjobb lövői: Kánya L.6,Medve M.4,
A mérkőzés elején a vendég csapat alaposan ráijesztett a hazai lányokra. Két gyors gól volt a bemutatkozásuk, amire nem volt felelet. Egészen 11. percig vezettek is a csabai lányok. És ekkor Boruzs Barbi megrázta magát, Egy szép akció góllal, majd büntetőből lőtt góllal átvették a hazaiak a vezetést, amit féltett kincsként meg is tartottak a mérkőzés végéig. Lányaink szebbnél szebb támadásokkal szórakoztatták a szépszámú közönséget. Nem is maradt el a vastaps.Az első félidő 29. percére kialakult a 10 közte. A második félidőben folytatódott a csabai lányok canossa járása és gyulai lányok tündér meséje. A kézilabda minden szépsége benne volt, amit bemutattak. Kimagasló beállós és átlövő játék, kitűnő védő munka, feljavult kapus teljesítménnyel. Összegezve: Bravó Lányok!!
Felnőttek:
Vezették:Bujdosó M. Horváth V.
Kiállítás: 14 perc ill. 16 perc, + 1 kizárás
Hétméteresek: 5/3 ill. 6/5
BORSÓS E.- NAGY N.2, CSAPÓ H.4, BUZÁSI O.9(1), Héjjas T.1, Markos M. PAPPNÉ LUKOVICZKI B.6(2).
Csere:
Nagy B.(kapus), Balázs V.1, RÁCZ Kl.2, KOMLÓSI CS. Radnóti M.1, Szabó L. Gyepes R. Csiffáry Cs. BORUZS B.3.
Edző: Barna Károly.
Az ellenfél legjobb lövői: Ekker G.6, Predescu A.5(5),Hős K.5.

Első infarktus: 5. perc, 5:1-re vezet az ellenfél. Hazai időkérés és rendteremtés. 8. percben már csak négy gól a hátrány. Megy ez!
Második infarktus: 15. perc 7:10-es állásnál büntetőt hibázunk. Ők bedobják. Ilyen ez!
Egy kis megnyugvás: 18. perctől egy 5:1-es hazai széria és a vezetés átvétele eggyel.28. perc egyenlít az ellenfél. De jött a válasz. Két perc, két hazai gól. Ezzel két gól előnnyel vonulnak a lányok az öltözőbe.
Második félidő, harmadik infarktus: 39.perc, csabai lányok átveszik a vezetést. 40.percben kettővel visznek. Hujújj, itt baj lehet. 47. perc, még mindig vezetnek. De nem nagyon, csak eggyel.54. perc, a hazaiak vezetnek kettővel. meg van a mérkőzés. Mindenki fellélegzett. De nem így a vendégek!
Negyedik infarktus: 56. perc, a csabaiak újra átveszik a vezetést. Nincs tovább. Kész, vége! Jöhet a mentő.
De kiszóltak a lányok az oldalvonalon túlra, hogy várjon még az a mentő. És megmutatták, hogy miért. Borsós Era parádézott a kapuban, Három perc van hátra és jött Lukoviczki Bea parádés gólja. Egyenlő az állás. 59. percben, a mérkőzés folyamán a végig kitűnően játszó Buzási Orsi mezőnyből és egy pimaszul végrehajtott (volt lelkiereje) büntetőből lőtt gólokkal, beállította a végeredményt!
Jöhet az infúzió. Hála Istennek az egészségügyi szolgálat a helyén volt.

(Máthé Istvan)

Serdülősök hétvégéje

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Regionális Alapszakasz

1. Forduló.
  2. április 07-08

Időpont: 2018-04-07 szombat

Helyszín:  Gyula Dürer A. Általános Isk.

Mérkőzések:

Gyula SI   -  Szolnoki SPC  /C              70-61

Szedeák    -   Gyulai SI                         70-51

Csapattagok:

Mészáros B., Nagy K.  , Niedermayer  B. ,  Csontos F. , Csordás F.,  Cseman A. , Balajthy B.,  Turbucz Á., Szénasi L. , Gál N.,  Kiss L.,

A csapat védekezésen A hétvégi mérkőzéseken remek volt mely a kapott pontokon is tükröződik.

A Szolnok elleni meccs legjobb gyulai játékosa Nagy Károly volt aki 18 ponttal járult hozza a csapat győzelméhez.

A Szeged ellen sajnos alulmaradtunk nagyon sok ziccert elhibáztunk.

Ifjúságiak:
VARGA M.- Bicskei B.3/1, Szappanos R. TÓTH M.1, GYEPES R.6, BORUZS B.10/4, SZABÓ L.10/2
Csere: Hudák D.(kapus), Anderlik A. Balázs E.1.
Abony legjobb lövői: Tóth M.9/3,Dömsödi M.5.

Felnőttek:
Nagy B.- Nagy N. Csapó H.2, Buzási O.7, Markos M.2, Héjjas T.1, Papné Lukoviczki B.7/4,
Csere: Borsos E.(kapus)- Rácz Kl.1, Komlósi Cs.1, Szabó L.1, Asztalos A.2, Gyepes R. Boruzs B.1.
Abony legjobb lövői: Dudás K.6,

Mindkét csapat a győzelem reményében utazott ezen a szép tavaszi napon Abonyba.
Az öt serdülő játékossal felálló, igen csak foghíjas gyulai ifjúsági csapat (10 fő) hamar az ellenfél tudtára adta, hogy hazai pálya ide, hazai pálya oda itt nem nyerhetnek. A hetedik percben már 2:5 volt a javukra. Az ellenfél, nagy lövőire támaszkodva, hamar felzárkózott. 11. perecben 6:6 ra alakították a mérkőzés állását. Ekkor Barna Karcsi a védekezésben új hadrendet állított fel. Három hármas védekezésre álltak át a vendégek és ez alaposan megzavarta a hazaiakat. Innentől nem volt kérdéses, hogy melyik csapat fog nyerni. Gyulasport NKFT. nyert!
A felnőttek győzelme már nyögvenyelősebbre sikeredett. A kötelező győzelem terhe bénítólag hatott lányainkra. Az összjáték helyett a gyors gól elérésére koncentráltak. Ezt a törekvést a csapatjáték sínylette meg. Gyorsan ellőtt labdák többször célt tévesztettek. De a nagyszámok törvénye alapján, volt amelyik célba talált. Ezáltal nem volt kérdéses a vendég gyulaiak vezetése, később a mérkőzés megnyerése. Dicséretes volt a csapat lendülete, kemény védekezése. A vendégek a 18. percben 9:5 arányban vezettek. De jött a szokásos rövidzárlat és öt perc alatt a hazaiak egyenlítettek (9:9) Innen a félidő végéig felváltva estek a gólok. A második félidőben folytatódott a rohanás és a gyors gólra törő játék, ami pontosabbra sikerült. Minden kapott gólra kettővel válaszoltak a gyulaiak. Barna Károly edző harcba dobta ifjúsági játékosait is.
Az ötvenhetedik percre kialakult a nyolc gólos különbség, amit a mérkőzés végére hetet meg is tudtak őrizni.
Barna Károly:
Az ifjúsági mérkőzés azt hozta, amit vártam. A lányok betartották utasításaimat és ez eredményezte a győzelmet.
A felnőtt csapat szereplése már több kívánnivalót hagy. Akadozva kezdtük a játékot. A mérkőzés végéig nem játszottunk jól. A nagy rohanás és a gyors labda eldobás, sok hibázást eredményezett. De a győzelem a lényeg. Ami viszont tetszett, hogy a pályára küldött fiatal játékosok nem keltettek csalódást. Igazolták, hogy bízni lehet bennük.

Serdülős hétvége

U12 regionális bajnokság "C" csoport VII.forduló eredmények, helyszín: Gyula
Időpont: 2018.03.25. Vasárnap

1. mérkőzés:
Gyulasport Nft. Vidrák U12 - Karcagi SE Farkasok U12 30:38 (18:10, 1:10, félidő büntető 3:3, 4:7, 4:8)
2. mérkőzés:
Vásárhelyi Farasok U12 - Gyulasport Nft. Vidrák U12 37:18 (12:4, 2:0, félidő büntető 6:2, 11:4, 6:8)
Csapat: Schriffert Boldizsár, Schneider Blanka, Mandel Zalán, Varga Richárd, Patkás Zsolt, Tóth Dániel,Hódos Nándor, Tamás Gergő, Beleznai Levente, Bánfi András, Matus Arnold.
Továbbra sem esnek be a kosarak!
Sajnos ebben a fordulóban sem sikerült kilépnünk az árnyékunkból és átvenni az irányítást. A fő probléma sajnos, hogy nem tudjuk bedobni és pontokat szerezni, ebben kell fejlődnünk.
Reméljük a következő és egyben utolsó szezonbeli fordulónkban ez másképp lesz! Utolsó forduló április 14-15!

Köszönjük a szurkolást és a biztatást!
Hajrá Gyula! Hajrá Gyulai Vidrák!

Sportprogram Április (Sportcsarnok)

Városi Tornacsarnok

1. ÁPRILIS

Április 07.     18.00              Bajnoki kosárlabda mérkőzés                  NB II. Keleti csoport

Gyulai Color KC – Vásárhelyi KK II.

Április 08.     15.00              Kosárlabda Mérkőzés                                U-18 Fiú