Szarvasi NKK. - Gyulasport NKFT. 25:34 (10:18).
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc
Büntetők: 0/0 ill. 7/7
Gyulasport NKFT:
Borsós E.(1)- Domokos- Semjéni H.(3), Dr, Bányainé Szabó R. (6), Csapó-Kovács H.(10/3), Pap Zs.(2/1), Szabó L.(1), Pappné Lukoviczki B.(7/3)
Csere: Antal X. Varga M.(kapusok), Radnóti M.(2), Szappanos R. Zsittnyánné Csiffáry Cs.(2)
Edző: Barna Károly.
Mérkőzés alakulása: 10.perc 0:8, 20.perc 5:10, 27.perc 8:16, 40.perc 16:21, 50.perc 20:25, 58.perc 23:33.

Villámrajtot vett a vendég gyulai csapat. Állva hagyta a meglepett szarvasiakat. Ennek eredménye a 11.percben a 8:0-ás gyulai vezetés. A hazai csapatban Raffay-Such Tami tartotta a lelket Első góljukat a 12,percben szerezték. innen csak futottak az eredmény után, de négy gólnál jobban nem tudták megközelíteniük ellenfelüket. A vendégek keményen, de sportszerűen védekeztek. Ezt mutatja a nulla megítélt büntető és a két perces kiállítás száma. A gyulai lányokat fűtötte a visszavágás vágya az elmúlt bajnokságokban elszenvedett vereségekért. Nem utolsó sorban nem akartak a cél előtt elbukni. Az őszi szezon minden mérkőzését megnyerték és pontveszteség nélkül lettek őszi bajnokok.Ezzel olyan dolgot csináltak, amit ezelőtt még gyulai női kézilabda csapat nem csinált.
Jelenleg a csapat és edzője nagyon együtt van. Ez az együttműködés biztató a 2019. február 17-én kezdődő tavaszi rajthoz.

Hajrá Gyula!

Megállíthatatlan a Barna csapat

NBII. bajnoki női kézilabda mérkőzés:
Gyulasport NKFT. - Hódmezővásárhelyi LKC. 26:24 (13:13)
Gyula, 300 néző!
Vezették: Szakállas Alex, Varasdi Levente Zoltán.
Kiállítás: 12 perc + 1 kizárás (Csapó-Kovács H 60.perc) ill. 6 perc
Büntető dobások: 5/4 ill. 4/3.
BORSÓS E.- DR. BÁNYAINÉ SZABÓ R. (4), CSAPÓ-KOVÁCS H.(4/2), DOMOKOS SEMJÉNI H. (4), PAP ZS.(3), PAPNÉ LUKOVICZKI B.(5/2), SZABÓ L.(3).
Csere: ANTAL X. VARGA M.(kapusok), RADNÓTI M.(2), ZSITTNYÁNNÉ CSIFFÁRY CS, SZAPPANOS R.
Edző: BARNA KÁROLY.
Vendégcsapat legjobb lövői: Nagy E.(7/2), Lukács N.(5), Török G.(4)
Eredmény alakulása: 12.perc 3:5, 25.perc 10:7, 29. perc 12:11, 38.perc 16:18, 44.perc 18:20, 49.perc 20:22, 54.perc 24:22, 59.perc 25:24.

Nagy érdeklődés mellett a két veretlen csapat találkozója igazi hírverése volt a kézilabda sport csodálatos játékának. Mindkét csapat nyerni szeretett volna, folytatni az eddigi veretlenségi sorozatát. Minkét csapat nyílt sisakkal küzdött. Nem véletlenül ez a két csapat áll a tabella első-második helyén. A két kapus parádézott. A gyors lábú vendégek a mérkőzés elején néha összekócolták a hazai védőket. De az erő és rutin, mint a korábbi mérkőzéseken, most is felülkerekedett.
A gyulai csapat tagjai megmutatták, ha a szív a helyén van és az akarással párosul , más eredmény nem születhet csak a győzelem.
Az osztályt magasan túlszárnyaló mérkőzésen, amelyen igazi partnerek voltak a vendég hódmezővásárhelyiek is, a kilátó nézők igen csak jól szórakoztak.
A gyulai sportcsarnok ilyen hangulatot régen látott, hallott. Hála és köszönet a kilátogató vendég és hazai szurkolóknak.
Jövő héten jöhet a gyulai csapat számára az
őszi szezon utolsó mérkőzése Szarvas vendégeként.
Szép volt lányok!
Hajrá Gyula!!!!

III. osztályú (NBII) női ifjúsági bajnoki kézilabda mérkőzés

Gyulasport NKFT. - Köröstarcsai DSE. 40:27 (22:14)
Gyula, 80 néző
Vezették: Mag Bianka, Nagy Bianka
Kiállítás: 2 perc, ill. 2 perc
Büntető dobások: 7/4, ill. 4/2
Bere K.- ANDERLIK A.(9), SZŐKE D.(6), CSISZÉR L.(10/3)Szappanos R.(3),TótH M.(1),Braun D.(1)
Csere: Hudák D.(kapus), Ruszkó P.(1), SZEGEDI SZ.(5/1),SEBESTYÉN J.(2), Kertes S.(1), Barta R.(1)
Edző: Riczu Antónia.
Nehezen, döcögősen kezdett a gyulai csapat. A mérkőzés elején alaposan ráijesztettek a vendégek a hazaiakra, hisz az ötödik percben 3:1-re vezettek. A nagyobb különbség a huszadik percben kezdett kialakulni (13:8). De még mindig döcögött a gépezett. Sok eladott labda, pontatlan lövések jellemezték játékukat. A második félidőben megmutatkozott a nagyobb tudás a hazaiak javára. Nagyobb koncentrációval akár nagyobb különbségű is lehetett volna az eredmény.

Jövő héten Szarvas vendégeként lépnek pályára a gyulai fiatalok.

A Békéscsaba II

NBII. bajnoki felnőtt női kézilabda mérkőzés.

Eubility Group Békéscsabai ENKSE II. - Gyulasport NKFT. 22:33 (14:16)

Békéscsaba, 80 néző
Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka,
Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc
Büntető: 4/3 ill. 4/4.
BORSÓS E.- Dr.BÁNYAINÉ SZABÓ R.(10), Radnóti M.(2), Pap Zs.(3), PAPNÉ-LUKOVICZKI B.(10/4), Csapó-Kovács H.(1), Buzási O.(1).
Csere: Antal X, Varga M.(kapusok)- Rácz Kl.(1), DOMOKOS-SEMJÉNI H.(5),Szappanos R. Boruzs B. Csiffáry Cs.
Békéscsaba legjobb lövői: Ekker G.(5), Török Cs.(3)
A jó erő hírében álló NBI-es békéscsabai csapat utánpótlás csapatához látogattak a gyulai kézilabdás lányok. Már a bemelegítéskor látszott, hogy nem lesz egy egyszerű mérkőzés. Nem lesz egy sétagalopp. A gyulai csapatnak egyből vágtára kellett kapcsolnia, hogy a fiatal, tüzes békéscsabai lányok meg ne lepjék őket.
Mindjárt a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Pap Zsófi és Radnóti Mariann góljaival már a második percben kettő nullra vezettek a vendégek. A csabai lányok csak futottak az eredmény után. Szó szerint futottak. Egy percre sem engedték a gyulaiakat lélegzetthez jutni. Ennek köszönhető az első félidő szoros eredménye. Aztán a második félidő elején egy 6:2-es szériát produkálva meg is pecsételték a csabai lányok sorsát. Az iramot tovább fokozták, amelynek eredménye az 52.percben beállt 10 gólos különbség, amelyet a mérkőzés végéig 11-re növeltek.
A kapuban Borsós Erika pazar napot fogott ki. Védéseivel megbénította az ellenfél lövőit és ámultba ejtette a közönséget.
A mezőnyben Papné Lukoviczki Bea, Dr.Bányainé Szabó Rena kiválóan éltek a lehetőséggel és ketten 20 gólt lőttek. Buzási Orsi is, amíg meg nem sérült, a két kihagyott helyzet ellenére, nagyon hasznos tagja volt a csapatnak.
Régen látott jó mérkőzés volt. A 10 gól különbség ellenére a fiatal békéscsabai lányok nem játszottak alárendelt szerepet.
Barna Károly edző: Első mondat a gratulációé. Szép volt lányok! Végrehajtottátok azt, amit kértem tőletek. Betartottátok a gyakoroltakat. Szép jövő előtt állunk!
Ez szép munka volt lányok! Gratulálok!

5 forduló után a NB II. Dk-csoport tabellája:

1.       Gyulasport NKFT   5     5     0     0     180     122     58     10 p

2.       Hódmezővásárhelyi LKC   4     4     0     0     122     81     41     8 p

3.       K. Szeged SE   4     3     0     1     124     113     11     6 p

4.       Csorvási SK   4     3     0     1     110     107     3     6 p

5.       Szarvasi NKK   4     2     0     2     121     109     12     4 p

6.       Bácsalmási PVSE   4     2     0     2     120     111     9     4 p

7.       Mezőtúri AFC - Syngenta   4     2     0     2     99     94     5     4 p

8.       EUbility G-Békéscsab U21   4     2     0     2     117     125     -8     4 p

9.       PC Trade Szeged KKSE U22   4     1     0     3     106     121     -15     2

10.       Felföldi István SE   4     1     0     3     110     130     -20     2 p

11.       Gyomaendrődi NKSE   4     0     0     4     107     122     -15     0 p

12.       Makói KC   5     0     0     5     85     166     -81     0

Sportprogram November(Sporttelep)

Városi Sporttelep

1. NOVEMBER

November 03.             10.30, 10.30    Bajnoki labdarúgó mérkőzés                            U-14, U-15

Gyulasport Nkft. – OMTK-ULE 1913

13.30               Bajnoki labdarúgó mérkőzés                Felnőtt

Gyulai FK-Termál – Békéscsaba 1912 Előre SE II.

November 04.            10.00               INTERLIGA Utánpótlás Labdarúgó Torna

November 10.               9.00               Bozsik Utánpótlás Labdarúgó Torna                U-11, U-13

12.00, 14.00    Bajnoki labdarúgó mérkőzés                            U-14, U-15

Gyulasport Nkft. – Szeged-Grosics A. „A”

November 11.             11.30, 13,00    Bajnoki labdarúgó mérkőzés                            U-12, U-13

Gyulasport Nkft. – KTE LA.

12.00               Női Bajnoki labdarúgó mérkőzés                     U-19

Gyulai Amazonok – Cegléd

November 17.             10.00               Bajnoki labdarúgó mérkőzés                            U-16

Grosics Akadémia – Nyíregyháza

Gyulasport Nkft. – DAFC Szeged

November 18.             11.00               Női Bajnoki labdarúgó mérkőzés                     U-14

Gyulai Amazonok – Szolnoki Fanatic

November 20.             12.00               Női Bajnoki labdarúgó mérkőzés                     U-19