Hétméteres az utolsó pillanatban – egy góllal veszítette el a mérkőzést a gyulai kézilabda csapat

Vecsés SE – CZ-Gyulasport NKft 32-31 (16-14)

Jó kezdés után, indokolatlan idegeskedéssel és kapkodó játékkal folytatódott április 13-án, az NB II-es kézilabda bajnokság felsőházi rájátszásának második fordulója a vecsési rivális otthonában. A gyulai lányok az első félidő 21. percében négy góllal vezettek, azonban a hátralévő kilenc percben már nem szereztek gólt. A házigazda vecsési együttes hat góllal és két gólelőnnyel zárta a mérkőzés első felét.

A második félidő elején a gyulai csapat magához ragadta a kezdeményezést, gyorsan kiegyenlített és rá két percre, két góllal át is vették a vezetést. A végjáték 52.percében a Gyulasport együttese három góllal (27-30) vezetett.

Az első félidő forgatókönyvét ismételve, a vecsési gárda ismét behozta a hátrányát. Az utolsó percben, közvetlenül a mérkőzés lefújása előtt kapott hétméteresből megszerezte a győzelmet.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 4-6, 20. perc: 9-12, 25. perc: 12-14, 30. perc: 16-14, 40. perc: 21-22, 45. perc: 25-25, 55. perc: 30-30, 60. perc: 31-31, 60. perc: 32-31.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata a felsőházi tabella második helyéről várhatja a folytatást, a következő fordulóban a Kecskeméti NKSE fogadja a gyulaiakat.