Közelebb a dobogóhoz – hazai pályán szerzett pontokat a serdülő női kézilabda csapat

Gyulasport Nkft – Gyomaendrődi NKSE

26-20 (15-10)

Gyulasport: Szalai N., Mészáros A. 8(2), Petruzsán S. 6(1), Tarkovács D. 6(1), Tarkovács R. 4, Szabó J. 2, Doktor Z.

Csere: Komlósi S. (kapus)- Gál Cs., Leiszt N., Makra Z., Müller Sz., Pópity L.,Tóth R.

Edző: Prohászkáné Nemes Szilvia.

Két, közel azonos képességű csapat lépett pályára április 25-én, Gyulán. A tabellán is fej fej mellett álltak a mérkőzés kezdetén, a gyulaiak 21 ponttal, a gyomaendrődiek 20 ponttal a rangsorban.

Kezdeményező játékkal, nagy iramot diktálva indítottak a hazaiak, a 20. percben már hat góllal vezettek. A jó kezdésben és a még jobb folytatásban nagy szerepe volt a gyulai kapuban álló Szalai Noéminek is.

A gyomaendrődiek sem feltartott kézzel voltak jelen a pályán, szintén egy remek formában lévő kapussal a háló előtt. Sok gólnak látszó lövést biztos kézzel és lábbal hárított a védő, a győzelemhez azonban ez most kevés volt.

A Gyulasportos lányok itthon megérdemelten győztek, a dobogó árnyékában, a negyedik helyről várva a folytatást.

A mérkőzés alakulása:

10. perc: 4-2, 20. perc: 9-3, 25. perc: 12-6, 30. perc: 15-10, 43. perc: 20-12, 50. perc: 23-15, 55. perc: 23-20, 60. perc: 26-20

Beszámoló: Máthé István