Győzelemmel zárta a bajnokságot a gyulai kézilabdacsapat

Békéscsabai ENKSE U22–CZ-Gyulasport NKft. 28-40 (14-19)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjában szereplő CZ-Gyulasport NKft. a 21. fordulóban a Békéscsaba ENKSE együtteséhez utazott május 20-án. A fürdővárosi gárda győzelemmel zárta a pontvadászatot.

CZ-Gyulasport NKft.: Mike M., Ladics V. 5, Ilyés L. 3, Szögi T. 10 (1), Vólent L. 3, Nagy P. 3, Gelegonya A. 3. Csere: Antal X. – Lukács N. 5, Farkasinszki D. 4/1, Szabó K. 2, Szalkai B., Kertes S., Németh Cs. 2, Szabó R. és Miklya N. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A gyulai együttes az előző fordulóban hazai pályán aratott győzelmet, ezzel bebiztosította negyedik helyét a tabellán. Zöldi-Tóth Katalin együttese az utolsó bajnoki mérkőzésére nem utazott sokat, hiszen a tabella nyolcadik helyén álló szomszédvári ellenfelénél vendégeskedett. A fürdővárosi keret nem tét nélküli meccsen lépett pályára, hiszen egy újabb győzelem a tabella harmadik helyét jelenthette számukra.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a gyulai csapat esélyesként érkezett a békéscsabai meccsre.

– Egy percig sem forgott veszélyben a vendégcsapat győzelme. Több esetben szemet gyönyörködtető játékot mutattak be a gyulai csapat játékosai. Egyes időszakokban igazi örömkézilabdát játszottak a lányok. Igaz, a békéscsabai fiatalok mindent megtettek, hogy bekavarjanak a gyulaiaknak. A lőtt 28 góljuk is őket dicséri. A fürdővárosi gárdának egy tehetséges fiatalokból álló csapatot sikerült két vállra fektetnie – ismertette.

A mérkőzés alakulása: 1. perc: 0-1, 8. perc: 5-5, 12. perc: 5-8, 20. perc: 8-12, 25. perc: 12-15, 30. perc: 14-19, 35. perc: 14-23, 40. perc: 18-23, 45. perc: 20-26, 50. perc: 22-31 és 60. perc: 28-40.

A CZ-Gyulasport NKft. NB II.-es csapata győzelmével ideiglenesen fellépett a tabella harmadik helyére, azonban végül a mezőny negyedik helyén zárta a pontvadászat 2022/2023-as idényét.