Idegenben is győztek – megnyerte első felsőházi mérkőzését az NB II-es gyulai kézilabdacsapat

Inárcs-Örkény KCE–CZ-Gyulasport NKft 28-36 (13-22)

Az NB II-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának visszavágóján április 6-án a CZ-Gyulasport NKft gárdája az Inárcs-Örkény KCE csapatához utazott. Zöldi-Tóth Katalin kerete másodjára is magabiztosan győzte le inárcsi ellenfelét.

Az első mérkőzés tizenkilenc gólos fölénye után, egyértelmű esélyesként érkezett a Pest vármegyei Inárcsra a gyulai csapat.

A mérkőzés tizenhetedik percéig a házigazdák komolyan gondolták a bajnokesélyes megszorongatását. 9-9-es állásnál, a gyulai lányok egy 2-10-es szériát produkálva elhúztak a vendéglátó Inárcstól. A mérkőzés folytatásában Zöldi-Tóth Katalin csapatának akarata érvényesült, csak a gólkülönbség volt a kérdéses. Ettől függetlenül a hazaiak nem adták fel, keményen küzdöttek, meg is nyerve ezzel a második félidőt.

Összegzésként elmondható, egy közönségszórakoztató mérkőzésen, megérdemelt gyulai győzelem született.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2-4, 15. perc: 7-7, 25. perc: 11-16, 30. perc: 13-22, 36. perc: 16-28, 45. perc: 19-31, 55. perc: 25-33, 60. perc: 28-36.

A folytatásban a CZ-Gyulasport NKft csapata a Vecsés SE otthonában lép pályára április 13-án.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba